Gündem

Zindan Adası 2. Filmi Var Mı?

Zindan Adası’nın Devam Filmi Var Mı?

 İngilizce adıyla Shutter Island yani Zindan Adası filmi 2009 yılında vizyona giren, Amerika Birleşik Devletleri yapımıdır. Vizyona girdiği tarihten itibaren, gerilim ve dram alanlarında izlenen filmlerin başında gelmiştir. Konusu itibariyle oldukça ilgi gören filmin yönetmeni Martin Scorsese’dır. Film genel olarak akıl hastanesindeki hastaların psikolojik açıdan değerlendirmesini işliyor. Kendisinden sıkça bahsettiren filmin devamının çekilip çekilmeyeceği ise bir merak konusuydu. Peki, Zindan Adası filminin ikinci filmi var mı? Başarılarıyla anılan bu filmin konusu nedir ve oyuncu kadrosunda kimler var?

 Zindan Adası Filmi Oyuncuları

 Filmin başrolü aslında önceden 2006 yapımı Köstebek filmiyle Martin Scorsese ile çalışan Leonardo DiCaprio. Film izle Daha öncede birlikte çalışmış ve bahsi geçen Köstebek filmiyle de büyük başarı kazanmışlardır. DiCaprio Zindan Adası filmin de ise Teddy Daniels adlı polis karakterini canlandırıyor. Leonardo DiCaprio bu film haricinde yönetmen Christopher Nolan’ın ses getiren yapımı Başlangıç filmiyle de tanınmaktadır. Bir diğer tanınan oyuncu ise Marvel karakteri Hulk’u canlandıran Mark Ruffalo. Ruffalo bu filmde Chuck Aule rolünde önce Teddy’nin arkadaşı polis olarak izleyicilerin karşısına çıkmaktadır.

 Zindan Adası Filminin Konusu

 Zindan Adası filmi konusu, 1954 yılında Ashcliffe adasında ki bir Amerikan akıl hastanesin de geçmektedir. Söz konusu hastanenin adada olmasının sebebi buraya yatırılan hastaların çok tehlikeli ve ağır akıl hastaları olmalarıdır. Bir gün hastanede ki bir hastanın ortadan kaybolmasıyla, olayın soruşturulması için iki polis memuru söz konusu adaya araştırma için gönderilir. Adaya gelen polislerin karşısına ilginç ve çözülmesi gereken olaylar çıkmaktadır. Teddy, hastaneye ilk girdiği anda tanıdık gelen bakışları üzerinde hisseder ve kafası karışır. Polis memurlarının hastalarla yaptığı görüşmelerde aslında ortadan kaybolan kişiden ziyade incelenmesi gereken başka konular olduğu ortaya çıkar. Bu düşündürücü konuların peşinden gitmeyi tercih eden Teddy’i, hastanenin C koğuşunda devletin üzerinde deneysel çalışmalarda bulunduğu hastalar beklemektedir. Soruşturma birbiri ardına gerçekleşen akıl karıştırıcı olaylarla başka bir seyre girer ve polis memuru Teddy ise neler döndüğünü çözmeye çalışacaktır. Bir film site olan http://fulltimehdfilmizle.com ulaşabilirsiniz.

 Zindan Adası Tekrar Çekilecek mi?

 Gerilim ve dram türünde oldukça başarı kazanan filmin sonu düşündürücüdür. Zindan Adası filminin son sahnesinin getirdiği belirsizlikten dolayı filmin ikincisinin gelebilme ihtimali üzerine düşünülüyordu. Filmin sonuna dair olan tartışmalarda Teddy’in aslında kim olduğu konusu üzerine konuşulmuştur lakin film bunun hakkında net bir cevap vermemekle birlikte filmin sonu Teddy’in aslında polis olmadığını düşündürür. Gösterilen sahneler birleştirildiğinde büyük ihtimalle yine Teddy’nin akıl hastası olabileceği düşüncesine varılmıştır. Bu belirsizlikten ötürü filmin bir devamı olabilir mi diye düşünülse de zindan adası filminin ikinci filmi yoktur. Sonu ile tartışmalara yol açan yapımın devamı niteliğinde yeni bir filmin çekileceğine dair olumlu bir haber de yayınlanmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri