Gündem

Doğal Kozmetik Sertifikası

Doğal kozmetik sertifikası, en doğal ve kaliteli ürünleri tercih etmek için isteyen kişiler için özel olarak üretilmektedir. Doğal ürünler, artık bireyler için bir yaşam biçimi haline gelmiştir. Bu nedenle doğal kozmetiğe olan yönelim de son derece fazladır. Doğal adı altında toplanan bu ürünler esasında birçok anlam barındırabilmektedir. Organik cilt bakımı, doğal kozmetik, vegan kozmetik, cruelty free kozmetik ürünleri söz konusu ürünleri kapsayabilmektedir. Ancak bu kavramların birbirlerinin yerine kullanılması doğru değildir. Öncelikle doğal kozmetikten bahsetmek daha doğru olacaktır.

Doğal Kozmetik Nedir?

Doğal kozmetik sertifikası, günümüzde en popüler olan kozmetik ürünlerini ifade etmektedir. Genel olarak bitkisel içeriklere dayanan bu ürünler, cilt için zararlı kimyasalları barındırmaz. Bu doğrultuda hayvansal ve mineral kökenli doğal hammaddelerden elde edilen ürünler olarak bilinmektedir. İçeriğinde parafin, sentetik boya ve diğer petrol ürünleri gibi kimyasallar yer almamaktadır. Bu nedenle doğal kozmetik ürünlerinin üretimi sırasında hayvanlar üzerinde de testler yapılmaz. Duyarlı ve sürdürülebilir bir üretim metodu izlenmektedir. Doğallık algısının kriterlerine göre üretim gerçekleştirilmektedir.

Doğal Kozmetik ve Vegan Kozmetik Farkı

Vegan kozmetik ürünler hayvansal ve hayvanlardan elde edilen ürünleri hiçbir şekilde içermeyen ürünlerdir. Yumurta, süt, bal gibi hiçbir hayvansal ürün vegan kozmetik ürünlerinin içeriğinde bulunmaz. Bu ürünlerin test edilmesi için de hayvanlar kullanılmaz. Yani bu ürünler aynı zaman cruelty free ürünlerdir. Doğal kozmetik ürünlerde hayvanlar üzerinde denenmeyen ürünlerdir. Vegan kozmetik ile doğal kozmetik arasındaki en önemli benzerlik budur. Bu noktada vegan kozmetik ürünler ve doğal kozmetik ürünler sık sık tercih edilen kozmetik ürünler kategorisinde yer almaktadır. Ancak söz konusu ürünlerin vegan olduğundan emin olmak için vegan ürün belgesine sahip olması gerekir. Bu noktada vegan sertifikası alınarak ürünlerin veganlığını kanıtlamak mümkündür.

Vegan Sertifikasyon, kurulduğu günden bu yana müşterilerine kaliteli ve güvenilir hizmetler sunmaktadır. Siz de söz konusu ürünlerinizi vegan belgesine sahip ürünler haline getirmek için doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek hizmetlerimiz ile ilgili bilgi alabilir ve bu alanda profesyonel bir şekilde hizmetlerinizi sunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.